ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10548454
*
nr 1054 8454
Spegel
Pastellage, nutida tillverkning, höjd: 56 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2016
kl 20:28:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 22:26:34
1
100 kr
4/9 17:46:31
2
200 kr
4/9 22:37:22
3
250 kr
5/9 14:37:32
4
300 kr
5/9 18:15:21
5
350 kr
5/9 18:44:40
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida tillverkning pastellage spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 1054 8454
Spegel
Pastellage, nutida tillverkning, höjd: 56 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/9 22:26:34 | 1 | 100 kr |
4/9 17:46:31 | 2 | 200 kr |
4/9 22:37:22 | 3 | 250 kr |
5/9 14:37:32 | 4 | 300 kr |
5/9 18:15:21 | 5 | 350 kr |
5/9 18:44:40 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida tillverkning pastellage spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53